İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI

1)    Gümüş İnci temsilcisi, aldığı ürünü teslim tarihinden itibaren en fazla 15 gün içerisinde iade edebilir.

Ürün iadesinde dikkat edilecek hususlar şöyledir;

a) Ürünün, orijinal ambalajında olması ve yeniden satılmasına engel teşkil edecek her hangi zarar-ziyan görmemiş, yırtılmamış, üzeri yazılmamış olması.

b) Ürünün fatura ve nüshalarının ürünle birlikte pakete konulması.

c) İade sebebiyle birlikte diğer istek ve taleplerini faturanın alt kısmında bulunan boş alana doldurmalıdır.

d) Ürün iade edilmesi durumunda kargo bedeli temsilciye yansıtılır. Ayıplı/defolu ürün gurubunda ise firma tarafından değerlendirildikten sonra temsilcinin bakiyesine kargo bedeli aktarılır. kişi defolu ürünün yanında defolu olmayan iadelerinide göndermiş ise kargo bedeli yarısı firmaya yarısı kişiye olmak üzere yansıtılır.

e) Ambalajı açılmış, kullanım koşulları gözetilmemiş, faturası olmayan ürünler iade kapsamına girmez ve adresinize, kargo ücreti sizin tarafınızdan ödemeli olarak iade edilir.

f )  ALT ÇAMAŞIR VE İÇERİĞİNDE ALT KÜLOT BULUNAN ÜRÜNLER ( fantezi gurubu, sütyen tak. Ve buna benzer ürünler ) DEĞİŞİM YADA İADE YAPILMAMAKTADIR.  

İş bu şart ve hükümleri firma açıklar ve yükümlülük temsilci tarafından kabul edilir.

Ürün iadesinde kişi ürün bedelini talep ediyor ise firma ile sonrasında çalışmayacaksa para iadesi yapılmaktadır, iadeler ile birlikte fatura gönderilmesi şarttır, faturasız iade kabul edilmeyecektir , iade firmaya ulaştığında ise kusurlu ise kargo bedelini firma karşılayarak işlem yapılacaktır, kusurlu olmayan ürünlerde kargo bedeli iade edilecek ürün bedelinden düşülecektir, Kdv tutarı ve gelir vergisi (%20) kesintileri yapılarak 7 iş günü içerisinde para iade gerçekleştirilir. 

 

2)    Gümüş İnci temsilcisi, iade koşulları çerçevesinde teslim ettiği ürünle ilgili şu haklara sahiptir;

a) Ürün başka bir ürünle veya aynı ürünün başka beden veya rengi ile değiştirilebilir.

b) Ürünün fiyatını alacak bakiyesine aktarılarak bir sonraki siparişinde kullanabilir

c) Ürün ayıplı defolu mal kapsamında ise temsilci para iadesi talep ediyor  ve firma ile devamında çalışmıyacak ise kdv tutarı gelir vergisi (%20) kesintileri düşürülerek yaptığı ödeme kanalından (havale, kredi kartı) 5 iş günü içersinde ödeme gerçekleştirilir.