KALİTE POLİTİKAMIZ

Boya pigmentlerinde kullanılan ağır metaller, günümüzde birçok sağlık sorununu da beraberinde getirmektedir. Bu metaller, ter yolu ile vücut tarafından emildiği için, öncelikle karaciğer enzimlerini daha sonra da böbrek fonksiyonlarını doğrudan etkiliyor. İlk reaksiyonunu, cilt tahrişi şeklinde veren bu belirtiye vücut cilt kanseri için bir süre sessiz kalıyor.

Krom, nikel, kurşun, kadmiyum, cıva, bakır ve benzeri toksin içerikli kanser içeren maddelerin kullanımı “Avrupa Test Standardı”nda tüketici ürünlerine ilişkin geliştirilmiş yasa ile kısıtlanmış olmasına rağmen, maalesef merdiven altı olarak tabir edilen üretim tesislerinde kullanılmaya devam ediyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, piyasa ve gözetim faaliyetleri sonucunda yapılan testler sonucu; Uzakdoğu ülkelerinden ithal edilen ürünlerin çoğunda ( atlet, t-shirt, atkı, ceket, iç çamaşırı vb.) tedirgin edici bulgulara rastlandı.

Ülke olarak bu ve benzeri denetlemelerin yapılması, tüketici olarak sizleri memnun ettiği gibi, üretici olarak bizleri de memnun ediyor.

Tekstil sektörüne adım attığımız günden beri, kalite konusunda ödün vermeden; Avrupa standartlarını baz aldık. Ürün kalıplarında Avrupa standardını kullanırken, ürün testleri için laboratuar ortamında yine Avrupa şartlarında üretilen pamuğu kumaş haline getiriyoruz.

Kumaşın en-boy sabitlenmesi, üzerinde toplanan tortuları toplamak için tıraşlama yapılır, kuru ve yaşlıkta sürtünme haslığı ve yıkama haslığı gibi testleri standartlara uygun şekilde yapmaya özen gösteriyoruz.

Örgülerimiz, en iyi pamuktan ve son teknoloji makinelerde üretilmektedir. Kullandığımız boyalar, kesinlikle kanserojen madde içermiyor. Yüksek teknolojiyle üretilen kumaş baskılarımız da Avrupa standardında.

Modayı yakından takip eden stilistlerimiz, bütün hünerlerini ortaya koyarak; tüketicinin zevkine uygun modeller üretme gayretindeler.

Tekstil alanında 20 yıllık bir başarıya imza atan çalışma azmimiz ve edindiğimiz tecrübeyi kaliteli ürün yelpazemize yansıtmamız şirketimizin kısacık öz geçmişi niteliğindedir.

 

Tekstil Gurubu

Ø  Bay, Bayan ve Çocuk Pijama ve İç Çamaşırları

Ø  Özel Dokuma Ürünler

Ø  Korse

Ø  Saten/İpek/Tül İç Giyim Ürünleri

 

Bitkisel Besin Destekleri Ve Doğal Bakım Ürünleri

Ø  Bitkisel Çaylar

Ø  Bitkisel Karışımlar(Macun)

Ø  Bitkisel Yağlar

Ø  Bitkisel (Doğal) Bakım Ürünleri