Network Marketing Nedir ? kopya

Network, kişinin kendi emeği ile kurduğu ve 21. Yüzyılda  en çok tercih edilen bir  ticaret pazarlama ağıdır. Bu ticaret ağı, sessiz ve derinden işler. Adeta karınca yuvası gibidir. Çalışma saatleri, yer ve diğer koşullara bağımlı olmaksızın kişi kendini bu işe dâhil eder. Bu sebepten iş gücü ve iş hacmi ancak yıllık ciroları ile dikkat çeker.

Nasıl mı? Dünya pazarlamasının %70’i bu ticaret ağı ile sağlanıyor ve yine en çok kazananlar sıralamasında network pazarlama organizatörleri (liderleri) var dersek sizce yeterli olur mu?

Pekâlâ, bunu tetikleyen unsurlara kısaca değinmek istersek önümüze nasıl tablo çıkar?

Klasik tarzda yapılan ticaret sisteminde; üretilen bir ürün müşteriye ulaşana kadar depo, nakliye, temsilci, bayi gibi birçok aracıya kâr bırakarak müşteriye ulaşır. Bununla birlikte sesli veya görsel reklamlar, bir el ilanı bile bahse konu ürün için maliyeti artıran sebepler arasına girer.

Örneğin;

Üreticiye 50TL’ye mal olan bir ürün, müşterinin eline geçinceye kadar 110 TL’ye kadar çıkabilir. Çünkü aracı olan her kademe üründen kâr payını alır.

Network Marketing Sisteminde ise, sadece “tek tip aracı” var o da şirketin kendi katılımcıları, yani “Temsilciler”dir. Tekrarlayacak olursak üretici firma ile müşteri arasında sadece ve sadece temsilciler vardır.

Yine örneğimiz üzerinden gidecek olursak;

50TL’ye üretilen bir ürün, son alıcı diye tabir ettiğimiz müşteriye 110’TL’ye ulaşır. Aradaki 60 TL’lik fark satış ağındaki temsilcilere pirim olarak dağılır.

“Network Marketing Sistemi”nde tamamen tavsiye usulü ile satış yapıldığı için, ürün kalitesi “uzun ömürlü müşteri” oluşumu açısından önemli bir unsurdur. Firmaya ait katalog üzerinden alışverişi gerçekleştiren kişi, ürün ve hizmet kalitesini de görmek ister. Network pazarlama da Ürün, Hizmet, Sistem ve Şirket muhteşem bir uyum içerisinde çalışır.

Ayrıca, birçok iş başvurusunda, diploma talebiyle karşılaşıldığı gibi, yaş sınırlaması olan bazı mesleklere de rastlarsınız. Bunun yanında fiziki güç gerektiren işlerde dayanıklılık testine tabii tutulup, özel yetenek aranırken; Network pazarlama sisteminde bu şartların hiçbiri aranmaz.

 

Kayıt işlemi için, bizimle çalışma isteğinizi üst sponsorunuza bildirmeniz yeterlidir. Her gün çığ gibi büyüyen network ailemizde sizler, istek ve çabanızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Başınızda işveren konumunda kimse yoktur ve bu işe ne kadar zaman ayıracağınıza siz karar verir, bütün koşulları yine siz belirlersiniz.

Bunu formüle edecek olursak;

Kazanma isteğiniz + iş için ayıracağınız zaman = ulaşacağınız hedeftir.

Sistem, hep bu dengede işler. Her yıl binlerce kişi kayıt olur ve hepsi kendi iş ciddiyeti içerisinde gösterdiği performansın karşılığını alır.

Bu işi, diğerlerinden ayıran en önemli fark, size bir yere bağımlı olmaksızın, tabiri diğerle özgürce çalışmanızı sağlıyor olmasıdır ki bu da hareket kabiliyetinizi arttırır. Her yere işinizi/iş yerinizi götürebilmenizi sağlar. Kataloğu kocaman bir depo olarak düşünecek olursak; yüzlerce ürünü her gün başka yerde satışa sunup müşteri ağınızı genişletebilirsiniz.

Ana cadde üzerinde bir butik mağaza açmaya kalksanız, ya da en ücra yerde tuhafiye çalıştırmak isteseniz, az ürün ve az gider mantığıyla başlasanız bile; birçok maliyeti de hesaplamak durumundasınız.

Ürün kalitesi ile birlikte sizin pazarlama hizmetiniz birleşince, sınırlarını belirleyemeyeceğiniz bir ağ kurulur. Bu satış ağı ile onlarca “BACASIZ FABRİKA” sahibi olursunuz…